BLOG

Mieszkanie na parterze – jakie są jego zalety oraz co przemawia “za” jego kupnem?

W każdej dziedzinie można spotkać się z demonizowaniem pewnych kwestii. W przypadku branży deweloperskiej takim tematem jest mieszkanie na parterze. Czy warto zdecydować się na lokal położony na niższym poziomie? Jakich korzyści należy oczekiwać od takiej inwestycji?

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Proces poszukiwania przyszłego mieszkania niejednokrotnie jest związany ze sprawdzaniem rozmaitych opinii w sieci. Analizując fora dyskusyjne i grupy tematyczne często można natrafić na różne wypowiedzi dotyczące mieszkań na parterze. Użytkownicy wskazują, że lokale usytuowane na najniższej kondygnacji mogą być narażone na hałas, mniejsze poczucie prywatności bądź niższy poziom bezpieczeństwa niż w przypadku wyższych części bloku. Jak to wygląda w rzeczywistości?

W praktyce dzisiejsi deweloperzy nie mają nic wspólnego z projektantami poprzednich dekad. Obecne inwestycje dbają, aby każdy poziom wybudowanego budynku odznaczał się wysoką jakością wykonania. Wspomniane obawy to tak naprawdę mity zamierzchłych czasów, które są powtarzane przez kolejne pokolenia niczym miejskie legendy. Dziś deweloperzy starają się ze wszystkich sił odmienić wizerunek mieszkań na parterze. Okazuje się, że ich praca nie idzie na marne – coraz większa liczba osób decyduje się na zakup lokum na niższych kondygnacjach. Powodem jest kilka istotnych zalet, które mogą okazać się niezwykle pomocne w podjęciu takiej decyzji.

Jakie są zalety mieszkania na parterze?

Profesjonalne biura deweloperskie, jak chociażby Alberto Invest, zdają sobie sprawę, że każdy nabywca poszukuje dla siebie miejsca charakteryzującego się spokojem, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. To jedynie kilka zalet mieszkania na parterze w inwestycji łączącej nowatorskie rozwiązania i prawdziwy komfort dla mieszkańców.

Zalety mieszkania na parterze: niższa cena zakupu

Wielu specjalistów wskazuje, że ceny mieszkań na parterze z pierwotnego i wtórnego rynku nieruchomości są znacznie niższe niż w przypadku wyżej usytuowanych lokali. Różnica w cenie może osiągnąć nawet 5% wartości, co może zostać przeznaczone m.in. na zakup lepszego wyposażenia lub zapewnienie sobie wyższego standardu w zakresie prac wykończeniowych.

Zalety mieszkania na parterze: dostęp do ogródka

Dla wielu osób takie rozwiązanie stanowi idealną alternatywę dla ciasnego balkonu i spełnienie marzenia o własnym terenie zielonym. Co więcej, duża liczba deweloperów oferuje mieszkania na parterze wyposażone w taras – to świetna opcja w okresie wiosenno-letnim, aby złapać chwilę oddechu po męczącym dniu. Ponadto bezpieczny ogródek jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych mieszkańców, którzy wraz z rodzicami mogą spędzać wolny czas na własnym terenie.

Zalety mieszkania na parterze: odpowiednie bezpieczeństwo i spokój

Dziś praktycznie wszystkie inwestycje stawiają na zapewnienie przyszłym nabywcom jak najwięcej prywatności. Choć mogłoby się wydawać, że mieszkanie na parterze jest bardziej narażone na niebezpieczeństwo i hałas, to w rzeczywistości deweloperzy dbają o wyeliminowanie tego problemu. Nowoczesne i szczelne okna, wyposażenie nieruchomości w rolety antywłamaniowe, podwyższony standard zabezpieczeń w drzwiach czy przygotowanie żywopłotu w ogródku – to jedynie część rozwiązań, które mogą zostać wprowadzone, aby zagwarantować nowym mieszkańcom upragniony spokój i chwilę wytchnienia.

Zalety mieszkania na parterze: komfortowe położenie

Zakup mieszkania zlokalizowanego na parterze to z całą pewnością duże udogodnienie w niektórych sytuacjach. Choć dziś winda stanowi pewnego rodzaju podstawę, to wciąż zdarzają się inwestycje wolne od tego rozwiązania architektonicznego. Wówczas lokal znajdujący się na niskiej kondygnacji nie rodzi problemów z wniesieniem ciężkich siatek z zakupami, nie stwarza bariery dla osób niepełnosprawnych (np. chodzących o kulach), seniorów czy młodych rodziców z dziećmi znajdującymi się w wózkach.

Mieszkanie na parterze a lokal usługowy

Wiele firm deweloperskich decyduje się jednak na wykorzystanie najniższej kondygnacji w zupełnie innym celu. Duża liczba nowych inwestycji zostaje przeznaczona na mieszkania na parterze pod wynajem dla przedsiębiorców. Lokale usługowe na terenie zamkniętego osiedla stanowią naprawdę wartościowe udogodnienie dla przyszłych mieszkańców – obecność sklepów spożywczych, apteki, salonu fryzjerskiego czy gabinetu stomatologicznego w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania pozwala zaoszczędzić bezcenny czas. Natomiast przedsiębiorcy mogą liczyć na stałą bazę klientów oraz wynajęcie lokalu w dogodnej lokalizacji za przyzwoite pieniądze. Pod kątem biznesowym mieszkanie na parterze okazuje się wartościowym rozwiązaniem i umożliwia zaoszczędzenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Planujesz zakup nowego mieszkania? Poznaj naszą ofertę:

Powrót