BLOG

Luksusowe dzielnice Warszawy — w której części nabyć miejską willę lub apartament?

Decyzję o zakupie nieruchomości w Warszawie warto poprzedzić gruntownym researchem. Tylko w ten sposób istnieje szansa, aby poszukiwany apartament lub miejska willa znalazły się w dzielnicy pozwalającej spełnić nasze potrzeby.

Miejska willa lub apartament w Warszawie — czy to dobry pomysł?

Stwierdzenia, że inwestycja w nieruchomości jest tak naprawdę inwestycją w przyszłość nie należy traktować jako przesadę. Zwłaszcza gdy mowa o zakupie apartamentu lub miejskiej willi w Warszawie. Wiele młodych małżeństw planujących założenie rodziny, a także rodzice z dziećmi decydują się na stolicę z rozmaitych powodów – bogatej oferty edukacyjnej, różnorodności w zakresie miejsc kulturalno-rozrywkowych czy wielu firm proponujących pracę o dużym wynagrodzeniu. W Warszawie z całą pewnością można znaleźć wiele interesujących opcji m.in. pozwalających na spędzanie wolnego czasu czy doskonalenie własnych umiejętności. To miasto wielu możliwości, które praktycznie każdego dnia rozwija się na wielu płaszczyznach np. usług czy infrastruktury.

W jakich luksusowych dzielnicach Warszawy warto nabyć apartament lub miejską willę?

W ofercie Albero Invest znajduje się wiele ciekawych inwestycji, które z pewnością zainteresują osoby planujące zakup nieruchomości w stolicy Polski. Postanowiliśmy przygotować listę luksusowych dzielnic w Warszawie będących idealną opcją na osiedlenie się w apartamencie lub miejskiej willi. Przedstawiamy najważniejsze zalety, które mają na celu rozwianie ewentualnych wątpliwości i ułatwienie w podjęciu właściwej decyzji!

Konstancin-Jeziorna – Albero Invest Lipova Living

W tej okolicy, która jest położona około 20 kilometrów od hałaśliwego centrum Warszawy, z całą pewnością odnajdziemy spokój i złapiemy chwilę oddechu. Pomocne okażą się walory uzdrowiskowe Konstancina, które są podyktowane:

  • złożami wód leczniczych;
  • tężnią solankową i innymi obiektami sanatoryjno-rekreacyjnymi;
  • mikroklimatem uwarunkowanym bliskim sąsiedztwem lasów sosnowych (tj. Kabackiego i Chojnowsko-Słomczyńskich);
  • wieloma ciekawymi atrakcjami np. amfiteatrem, wieżą ciśnień, Starą Papiernią czy targiem.

Historia Konstancina wskazuje, że od samego początku był miejscem o elitarnym charakterze. Miasto zostało założone w 1897 roku przez rodzinę hrabiów Potulickich i z biegiem czasu stało się niezwykle popularną lokalizacją dla budowy willi letniskowych przez wiele znanych osobistości – począwszy od pisarzy, polityków, gwiazd teatru i kina, a skończywszy na sportowcach, dziennikarzach czy właścicielach dużych firm.

W Konstancinie znajduje się wiele kameralnych osiedli willowych, które urzekają luksusem i niepowtarzalnym stylem. Elegancka i estetyczna zabudowa w połączeniu ze wspaniałymi okolicznościami przyrody czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Warto wspomnieć o wielu prestiżowych lokalach gastronomicznych (np. cukiernia Buchmana czy staropolska Gospoda Zalewajka), których menu przyciąga do siebie mieszkańców nie tylko z całej stolicy, ale i pozostałych polskich miast!

Skoro mowa o infrastrukturze to należy wspomnieć o bogatej ofercie placówek edukacyjnych. To właśnie na terenie Konstancina istnieje wiele prywatnych przedszkoli i szkół, które zapewnią dzieciom wysoki poziom nauczania i świetne przygotowanie na uczelnie wyższe. Co więcej, znajduje się tutaj także elitarna szkoła American School of Warsaw – międzynarodowa instytucja oświatowa, do której uczęszcza około 1000 uczniów z ponad 50 różnych krajów!

Nie można zapominać o bardzo dobrym połączeniu komunikacyjnym Konstancina z samym centrum Warszawy. Liczne linie autobusowe przejeżdżające przez Wilanów i Mokotów zapewniają szybki i komfortowy dojazd do serca stolicy. Natomiast osoby korzystające na co dzień z samochodu mają do pokonania zaledwie 20 kilometrów.

Mokotów – Albero Invest Blu Residence

Osobom poszukującym apartamentu w bliskim sąsiedztwie z centrum i z bezpośrednim dostępem do linii metra polecamy Mokotów – jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic w Warszawie. Na miejscu znajdziemy praktycznie wszystko!

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wyjątkowo rozbudowane zaplecze oświatowe. To właśnie na Mokotowie zlokalizowane są prestiżowe warszawskie uczelnie wyższe takie jak Szkoła Główna Handlowa czy wydziały Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Ponadto, znajduje się tutaj niezwykle dużo przedszkoli, szkół podstawowych i średnich reprezentujących wysoki poziom nauczania. Seniorzy natomiast będą mogli skorzystać z oferty kilku placówek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Warto też dodać, że właśnie na terenie Mokotowa znajduje się biurowe zagłębie – największe centrum biznesowe w Polsce o nowoczesnej i niezwykle zadbanej okolicy. To w tym miejscu międzynarodowe korporacje dzielą przestrzeń z wieloma raczkującymi startupami i innymi kreatywnymi przedsiębiorstwami, które chcą osiągnąć sukces na krajowej i globalnej arenie szeroko pojętego handlu. Nie można też zapomnieć o sprawnym połączeniu z centrum. Wystarczy około 30 minut, aby znaleźć się na warszawskim śródmieściu.

Jednak Mokotów to nie wyłącznie praca i nauka! To także dzielnica o bogatej infrastrukturze do spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Dla dzieci z całą pewnością nie lada niespodzianką będą niezwykle rozbudowane place zabaw, które oferują mnóstwo ciekawych atrakcji. Miejsca jak Fun Park Digiloo czy plac zabaw przy ul. Bytnara „Rudego” są nowoczesnymi obiektami, które pozwalają dzieciakom wraz z rodzicami wspólnie spędzić czas w aktywny sposób. Natomiast dla najmłodszych ciekawą propozycją będzie Multimedialna biblioteka m.in. z salą do raczkowania i gordonkami. Ponadto nie można zapomnieć o takich miejscach jak kompleks Fortów Twierdzy Warszawa, Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika oraz bogatym zapleczem kulturalnym (m.in. galerie sztuki, muzea, kluby muzyczne i kina). W trakcie wakacji mieszkańcy dzielnicy mogą skorzystać z outdoorowego kina letniego.

Mokotów z całą pewnością może pochwalić się obecnością wielu miejsc do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Miłośnicy jednośladów mogą skorzystać z dużej ilości tras rowerowych oraz licznych wypożyczalni rowerów miejskich. Na terenie Mokotowa znajduje się też cały szereg terenów zielonych jak chociażby Park Morskie Oko i słynne Pola Mokotowskie. Dzielnica oferuje również dostęp do Jeziora Czerniakowskiego, a zwolennicy pływania w basenie mogą skorzystać z Wodnego Parku Warszawianka. Ponadto w okolicy znajduje się wiele otwartych siłowni, boisk oraz mnogość kortów tenisowych.

Wilanów – Albero Invest Rumiana & Rumiana House II

Dzielnica Wilanów jest często określana mianem „miasta ogrodu”, co jest podyktowane dużą przestrzenią wypełnioną wieloma terenami zielonymi (m.in. Park Natoliński, Las Kabacki czy rezerwat Marysin) oraz szeregiem ścieżek rowerowych (najdłuższa z nich liczy aż 43 kilometry!). Natomiast kilka kilometrów za Wilanowem znajduje się Park Kultury w Powsinie, który jest świetnym miejscem na spacery, jogging oraz daje możliwość skorzystania ze zlokalizowanych tam siłowni plenerowych czy kręgielni. Oprócz tego nie można zapomnieć o dzikiej plaży i wyspie Zawadowskiej, które również mogą posłużyć za idealną strefę na ucieczkę od miejskiego zgiełku stolicy.

Osoby poszukujące cichej i spokojnej przestrzeni z całą pewnością powinny wybrać Wilanów jako okręg na zakup mieszkania. Zwłaszcza, że w tej dzielnicy dominuje niska i nowoczesna zabudowa. Na próżno więc szukać wysokich wieżowców i wielopiętrowych bloków, które mogą psuć zielony krajobraz. To idealny obszar dla osób, które chcą odpocząć po wyczerpującym dniu w pracy w centrum Warszawy. Co więcej, Wilanów jest niezwykle bezpieczną dzielnicą – większość inwestycji jest ogrodzona i objęta monitoringiem, a praktycznie wszystkie osiedla są strzeżone przez firmy ochroniarskie zapewnione przez deweloperów. W tej lokalizacji można poczuć duże poczucie wspólnoty, a mieszkańcy niezwykle chętnie pomagają własnym sąsiadom w rozwiązywaniu problemów.

Prestiż Wilanowa jest przede wszystkim podyktowany obecnością przepięknego Pałacu Jana III Sobieskiego, który jest prawdziwym klejnotem wśród zabytków tej części Warszawy. Oprócz wyjątkowej architektury warto też zwrócić uwagę na kompleks ogrodów. Co więcej, w trakcie zimy pałac zostaje zmieniony w Królewski Ogród Światła przyciągający wielu turystów z całego kraju. To jednak niejedyne miejsce o dużej wartości kulturowej i historycznej – w Wilanowie znajduje się także Muzeum Plakatu, Mauzoleum Potockich oraz Kolegiata św. Anny z niesamowitymi rzeźbami Syrewicza.

Rodzice planujący wysłać dzieci do przedszkola lub szkoły podstawowej w Wilanowie będą zachwyceni ofertą edukacyjną tutejszych placówek. Coraz więcej z nich oferuje dwujęzyczny tryb nauczania, a nawet umożliwia zdawanie brytyjskiego egzaminu maturalnego w Akademii High School.

Na sam koniec warto dodać, że Wilanów jest miejscem niezwykle przyjaznym dla zwierząt. Nie będzie przesadą jeżeli napiszemy, że na próżno szukać drugiego takiego miejsca w Warszawie! Właściciele psów mogą wraz ze swoimi pupilami odwiedzić Dog Park Wilanów, który jest niezwykle dużym wybiegiem dla psów. Dog Park składa się z dwóch stref przeznaczonych odpowiednio dla małych i dużych czworonogów – w obu znajduje się masa atrakcji, które pozwalają zwierzakom spędzić aktywnie czas i spożytkować wszystkie pokłady energii zgromadzone podczas pobytu w domu!

Poznaj bliżej naszą ofertę:

Powrót