BLOG

Czy warto mieszkać na Białołęce? Zalety tej dzielnicy

Białołęka wielu osobom wciąż kojarzy się z mało atrakcyjną, zabudowaną blokami dzielnicą Warszawy. Negatywne opinie na jej temat są jednak krzywdzące, ze względu na znaczny wzrost nowych inwestycji w ostatnich latach. Nowoczesne mieszkania na Białołęce powstają na osiedlach o bogatej infrastrukturze, w wyjątkowo pięknych lokalizacjach oraz doskonale skomunikowanych z innymi rejonami Warszawy. Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?

Nieustanny rozwój oferty mieszkaniowej oraz infrastruktury

Białołęka jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy, w której nieustannie planowane są nowe inwestycje. Wiele z nich znacząco podnosi prestiż tej części stolicy, dzięki czemu zyskuje ona nową jakość w oczach inwestorów. Na Białołęce powstaje coraz więcej nowych osiedli, domów i nowoczesnych bloków, co zapewnia bardzo rozbudowaną ofertę mieszkaniową. Nie bez znaczenia pozostaje ciągły rozwój infrastruktury. Na Białołęce działa wiele nowych sklepów, przedszkoli czy obiektów usługowych, dzięki czemu jest to dzielnica bardzo dobrze zagospodarowana. Zakup mieszkania w tej okolicy to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za starym budownictwem i oczekują nowoczesnego, najwyższego standardu mieszkaniowego.

Dobra komunikacja Białołęki z innymi dzielnicami

Do najczęściej spotykanych argumentów przeciwko zainwestowaniu w dom na Białołęce jest duża odległość tej dzielnicy do centrum, co wiąże się z wydłużonymi dojazdami w inne części miasta. W ostatnich latach znacząco jednak rozwinęła się komunikacja, dzięki czemu poruszanie się po całej Warszawie jest dużo szybsze i łatwiejsze. Wynika to przede wszystkim z otwarcia mostu Curie-Skłodowskiej, a także zmodernizowania ulicy Modlińskiej oraz remontu trasy Toruńskiej. W ten sposób czas dojazdu samochodem z Białołęki do samego centrum Warszawy znacząco się skrócił. Nie bez znaczenia pozostaje łatwa dostępność połączeń tramwajowych, pozwalająca na sprawny dojazd do stacji metra bez wielu uciążliwych przesiadek. Stamtąd można szybko dotrzeć do centralnej części miasta.

Białołęka to doskonałe miejsce dla całej rodziny

Białołęka idealnie nadaje się jako miejsce do życia dla małżeństw z małymi dziećmi, a także osób planujących założenie rodziny. Na obszarze dzielnicy nietrudno znaleźć place zabaw oraz inne miejsca rozrywki, doskonale wpisujące się w potrzeby najmłodszych mieszkańców Warszawy. Z zalet Białołęki chętnie korzystają także rodzice, którzy mają różne możliwości aktywnego spędzania czasu oraz wypoczynku na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych. Nie bez znaczenia pozostaje duża liczba szkół i przedszkoli – zarówno publicznych, jak i prywatnych. W ten sposób nietrudno znaleźć placówkę zlokalizowaną niedaleko domu, co niweluje konieczność codziennych dojazdów poza osiedle.

Dostęp do terenów zielonych

Decydując się na mieszkanie w stolicy, warto wybrać lokalizację odpowiednio przystosowaną do własnych potrzeb i wymagań. O ile na wybór inwestycji położonej w centrum miasta decydują się głównie osoby mocno aktywne zawodowo, o tyle z uroków pobrzeżnych części Warszawy chętnie korzystają miłośnicy terenów zielonych. Nowe osiedla na Białołęce powstają w otoczeniu bogatej roślinności, co zapewnia mieszkańcom ciszę, spokój i dostęp do natury. W pobliżu dzielnicy znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi, a także piękny kompleks lasów Jabłonowskich. Wybierając mieszkanie w Warszawie, warto więc wziąć pod uwagę nie tylko kwestie związane z dobrym skomunikowaniem czy bogatą infrastrukturą osiedla. Równie istotne są także możliwości rekreacyjne, które sprzyjają utrzymywaniu dobrej formy i w dużym stopniu decydują o przyjemności z mieszkania w wybranym miejscu.

Niskie ceny mieszkań

Białołęka to jedna z największych dzielnic Warszawy, położna w prawobrzeżnej części miasta. Przez lata uważana była za wyjątkowo mało atrakcyjne miejsce do zamieszkania, jednak obecnie stała się jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji na zakup nieruchomości. Wynika to z nieustannego rozwoju jej infrastruktury, w której prym wiedzie nowe budownictwo. Inwestycja w zakup mieszkania w stolicy może być bardzo kosztowna, dlatego cena odgrywa wyjątkowo istotną rolę przy wyborze konkretnej dzielnicy. Pod tym względem Białołęka zdecydowanie wyróżnia się na tle rejonów, które położone są bliżej centrum Warszawy. Ceny nieruchomości w tej dzielnicy są wyjątkowo atrakcyjne, a przy tym bardzo zróżnicowane. Na Białołęce bez trudu znaleźć można mieszkania i domy o różnym metrażu i standardzie, co znacząco zwiększa elastyczność wyboru.

Jeżeli interesuje Cię nowy dom na Białołęce, sprawdź ofertę Albero Invest – inwestycję Twórcza Home.

Powrót