BLOG

Prestiżowa dzielnica miasta – dlaczego warto w niej zamieszkać?

Dlaczego wymagający inwestorzy kupują nieruchomości w prestiżowych dzielnicach? Takie lokalizacje mają wiele do zaoferowania: bliskość centrum, rozwiniętą infrastrukturę i świetną komunikację z innymi częściami miasta. Poznaj pozostałe cechy prestiżowych dzielnic Warszawy i na tej podstawie zdecyduj, gdzie chcesz zamieszkać.

Cechy prestiżowej dzielnicy miasta

Na cenę za metr kwadratowy nieruchomości wpływa nie tylko jej wielkość. Liczy się też prestiż dzielnicy, w której się znajduje. Ceny za 1 m² mieszkania w poszczególnych dzielnicach Warszawy są różne. I tak np. średni ofertowy koszt za 1 m² nowego lokalu w I kwartale 2022 roku wyniósł w: Śródmieściu – 27 984 zł, Mokotowie – 16 498 zł, Wilanowie – 13 694 zł, Ochocie – 22 856 zł.

Zastanawiasz się, dlaczego warto zapłacić wysoką stawkę za ekskluzywny projekt domu w prestiżowej dzielnicy Warszawy? Wśród cech, a jednocześnie zalet, luksusowego adresu wymienia się:

  • bliskość ścisłego centrum (lub niedużą odległość od niego),

  • lokalizację w historycznym miejscu,

  • bliskość atrakcyjnych terenów zielonych,

  • sąsiedztwo prestiżowych miejsc i obiektów o wyjątkowej architekturze, np. pałaców, ambasad,

  • rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe,

  • bogatą ofertę edukacyjną (żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i wyższe) i kulturalną (muzea, teatry),

  • bogatą ofertę rozrywkową i gastronomiczną,

  • łatwy dostęp do terenów rekreacyjnych,

  • świetną komunikację z pozostałymi dzielnicami,

  • wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa.

W dużych miastach, takich jak Warszawa, liczba samochodów systematycznie rośnie. W efekcie ruch uliczny jest natężony i powstają korki, dlatego istotna jest dobra komunikacja z poszczególnymi częściami miasta. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, SKM i metra umożliwia szybkie przemieszczanie się i komfortowe codzienne funkcjonowanie. Pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Sąsiedztwo terenów zielonych (parków, lasów, skwerów, polan) wpływa nie tylko na prestiż nieruchomości, ale też podnosi jej wartość i poprawia jakość życia. Wielu inwestorów pragnie mieszkać w cichym i spokojnym miejscu, blisko natury, aby odetchnąć od miejskiego zgiełku. Kawałek własnej ziemi w wielkiej metropolii to prawdziwy luksus.

Czy wiesz, które dzielnice Warszawy są uznawane za prestiżowe?

Prestiżowe dzielnice Warszawy

Warszawa to największy rynek mieszkaniowy w Polsce. Inwestorzy cenią stolicę ze względu na perspektywy rozwoju (to miasto wielkich możliwości) i renomę. Wśród najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy wymienia się Ochotę, Mokotów, Żoliborz, Śródmieście i Wilanów. Z jakich względów są popularne?

Zabudowa Ochoty jest zróżnicowana. Są tu m.in. urokliwe wille, osiedla blokowe z lat 60., przedwojenne kamienice i nowe, luksusowe budownictwo. Ta dzielnica znajduje się blisko śródmieścia, więc jest atrakcyjna dla inwestorów, którzy chcą mieszkać obok najważniejszych punktów na mapie Warszawy. Wyróżnia ją dobra komunikacja z centrum (można korzystać z autobusów i tramwajów). Ma też bogatą bazę gastronomiczną i ofertę kulturalną, a lokalna oświata jest na bardzo dobrym poziomie. Na terenie Ochoty znajdują się parki, m.in. Park Szczęśliwicki, i Pole Mokotowskie.

Z kolei na Mokotowie znajdziemy i wieżowce z wielkiej płyty, i tereny willowe. Dzielnica przyciąga inwestorów rozbudowaną infrastrukturą handlowo-usługową i edukacyjną. Znajdują się tam piękne tereny zielone i rekreacyjne, tj. Pole Mokotowskie i park Morskie Oko. Dzielnica jest świetnie skomunikowana ze śródmieściem i innymi częściami Warszawy. Ma dostęp do metra i linii tramwajowych, więc do centrum można dojechać w kilka minut. Ponadto oferta gastronomiczna i kulturalna Mokotowa jest bogata. Prestiż tej dzielnicy podnoszą placówki dyplomatyczne i ambasady.

Żoliborz to częsty wybór zapracowanych inwestorów, którzy szukają enklawy, aby odpocząć i zregenerować siły. Za sprawą dobrze zachowanych przedwojennych budynków dzielnica ma wyjątkowy, kameralny klimat. Żoliborz jest dobrze położony względem centrum i świetnie z nim skomunikowany. Jego mieszkańcy mogą przemieszczać się metrem, tramwajami i autobusami. Ponadto inwestorzy z dziećmi mają dobry dostęp do żłobków i przedszkoli. Kolejną zaletą tej dzielnicy są piękne tereny zielone, m.in. Sady Żoliborskie.

Najbardziej pożądana dzielnica na rynku nieruchomości w Warszawie to Śródmieście. Jej atutem jest dogodna komunikacja ze wszystkimi częściami stolicy (można jeździć pociągami, metrem, tramwajami, autobusami). Mieszkańcy mają bogatą ofertę kulinarną, kulturalną i rozrywkową na wyciągnięcie ręki. Śródmieście ma też historyczny charakter i wyjątkową architekturę. Mieszczą się tu prestiżowe miejsca i obiekty, np. Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski.

A jakie są zalety Wilanowa? Sprawdź, dlaczego w tej dzielnicy chcą mieszkać ludzie sukcesu.

Wilanów – prestiżowa dzielnica Warszawy. Co o tym decyduje?

Wilanów ma wiele cech typowych dla prestiżowej dzielnicy. Znajduje się blisko centrum Warszawy; w promieniu 5-10 km od Pałacu Kultury i Nauki, Łazienek Królewskich i PGE Narodowego. Jest dobrze skomunikowany z innymi regionami stolicy, co umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się. System dróg jest stale rozbudowywany, są tu przystanki autobusowe, tramwajowe i stacja metra.

Dzielnica oferuje wiele atrakcji kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych (ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, centra sportowe, pola golfowe, place zabaw). Znajduje się tam jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów – Pałac Króla Jana III Sobieskiego. Zlokalizowane w nim muzeum oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie dla całej rodziny, np. udział w wystawach i eventach. Pałac nie jest jedynym prestiżowym miejscem w Wilanowie o wartości historycznej i kulturowej. Inne renomowane obiekty to m.in. Muzeum Plakatu i Mauzoleum Potockich.

Na prestiż lokalizacji wpływa też poziom jej bezpieczeństwa. Większość inwestycji w Wilanowie jest ogrodzona, objęta monitoringiem, strzeżona przez firmy ochroniarskie zatrudnione przez deweloperów. Na zamkniętych osiedlach dzieci mogą bezpiecznie się bawić, a rodzice być spokojni i pewni, że nikt niepożądany nie wejdzie na teren prywatny. Mieszkania i apartamenty są wyposażone w nowoczesne technologie, tj. wideodomofon i system zdalnego sterowania Smart Home, które podnoszą poziom bezpieczeństwa domowników i ich mienia.

Między Mokotowem a Wilanowem Królewskim znajduje się Niski Wilanów – to cicha, spokojna i zielona wyspa. Tereny zadrzewione, porośnięte kwiatami i krzewami, m.in. Park Wilanowski, dostarczają stolicy świeże powietrze. Wysokie wieżowce i wielopiętrowe bloki nie psują zielonego krajobrazu, ponieważ dominuje niska i nowoczesna zabudowa jednorodzinna. Znajdują się tu m.in. miejskie wille, np. inwestycja Rumiana House.

Prestiżowy dom Rumiana House

Albero Invest realizuje ekskluzywne projekty domów o przemyślanej architekturze i funkcjonalnym układzie przestrzennym. Jedną z takich inwestycji jest właśnie Rumiana House na Niskim Wilanowie.

Lokalizacja w prestiżowej dzielnicy Warszawy (dawniej Wilanów był siedzibą królów i arystokracji) to jeden z największych atutów tej nieruchomości. Renomowany adres w połączeniu ze stylowym designem, najwyższym stołecznym standardem i dbałością o detale sprawia, że Rumiana House zasługuje na miano “prestiżowego domu”.

Inwestycję Albero Invest na Niskim Wilanowie tworzą 4 wille miejskie z segmentu premium o powierzchni od 238 do 282 m². Do każdej przynależy prywatny ogród i taras z widokiem na panoramę Warszawy oraz dwustanowiskowy podziemny garaż. Nowoczesny budynek ma duże powierzchnie przeszkleń (panoramiczne okna i balustrady), przez co przypomina futurystyczny dom o nietuzinkowej bryle.

Poznaj naszą ofertę:

Powrót