WILLE MIEJSKIE

NA WILANOWIE

Wilanów

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Wilanów dawniej był osobną miejscowością, siedzibą królów i najbogatszych. Dzisiaj z dawnej świetności zostały już tylko historyczne ślady, a sam Wilanów wchłonięty został przez stolicę i dziś stanowi jedną z jej południowych dzielnic. Zasadniczy charakter okolicy jednak się bardzo nie zmienił. Co prawda nie mamy już królów, czy arystokracji, ale Wilanów dalej pozostaje miejscem luksusowym, przyciągającym najbogatszych mieszkańców Warszawy.

Willanów - miejsce z historią

Wilanów to miejsce z historią. Niektóre wille miejskie Wilanów pamiętają jeszcze czasy przedwojenne, kiedy to miejscowość ta była jeszcze całkowicie oddzielona od stolicy. Większość z nich to jednak budynki całkowicie współczesne. Wilanów przeżył prawdziwy renesans w drugiej połowie wieku dwudziestego, kiedy stał się częścią Warszawy i jako taki został w ogromnym stopniu rozbudowany. Jako dzielnica obrzeżna, od początku ciesząca się pozytywnym odbiorem, pozostał postrzegany jako dobre miejsce dla bogatszej i bardziej wpływowej części mieszkańców miasta.

W latach dziewięćdziesiątych rozwój Wilanowa nabrał ogromnego tempa, a proces ten trwa do dzisiaj. Dzisiejszy Wilanów to nie tylko wille miejskie, ale również luksusowe osiedla mieszkaniowe, domy, firmy i wszystko to, czego potrzebują mieszkańcy dzielnicy.

Może Wilanów nie jest już miejscem wyłącznie dla najbogatszych, ale do dziś zachował nieco bardziej luksusowy charakter niż wiele innych okolic Warszawy. W pewnym momencie dzielnica stała się bardzo modnym kierunkiem dla młodych, dorabiających się osób. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać apartamenty Warszawa Wilanów, bardzo chętnie kupowane i wynajmowane przez kształtującą się klasę średnią stolicy. Zostało wybudowanych także wiele luksusowych domów w Wilanowie. Dzisiejszy Wilanów jest bardziej zróżnicowany, aczkolwiek, jak już wspomniano, ciągle zachowuje nieco ekskluzywny charakter. Struktura społeczna mieszkańców dzielnicy jest dość różnorodna, jednak nie tak bardzo zróżnicowana, jak w przypadku dzielnic położonych centralnie. Przeciętny mieszkaniec Wilanowa to dziś średnio majętny przedstawiciel klasy średniej, mieszkający przede wszystkim w nowoczesnym domu, w drugiej kolejności w luksusowej willi.

Kto dzisiaj mieszka
w Wilanowie?

apartamenty Wilanów

Podmiejskie wille i luksusowe apartamenty na Wilanowie

mieszkania na sprzedaż Warszawa Wilanów

Nowe domy na Wilanowie jednak w dalszym ciągu powstają i cieszą się niesłabnącą popularnością. W powszechnej świadomości mieszkańców Warszawy, Wilanów nadal postrzegany jest jako dzielnica luksusowa. Dom na Wilanowie w świadomości wielu osób jest w dalszym ciągu wyznacznikiem statusu materialnego i społecznego. Jak zatem wyglądają domy na dzisiejszym Wilanowie? Zdecydowanie najwięcej powstaje niewielkich, ale bardzo nowoczesnych i pretendujących do miana luksusowych osiedli. Apartamenty Wilanów przyciągają dziś największą liczbę zainteresowanych zamieszkaniem w tej dzielnicy. Oprócz tego inwestorzy wciąż stawiają w Wilanowie nieco bardziej luksusowe podmiejskie wille i domy, które przyciągają uwagę coraz bardziej bogacących się mieszkańców stolicy.

Wilanów przyciąga nie tylko historią i swoją legendą, ale również faktycznie działającymi udogodnieniami dla mieszkańców. Dzielnica jest coraz lepiej skomunikowana z pozostałymi częściami Warszawy. Dobrze funkcjonujący i ciągle rozbudowywany system warszawskich dróg sprawia, że dojazd samochodem do innych dzielnic jest bardzo łatwy. Sprawnie funkcjonuje komunikacja miejska. Dojeżdżają tu zarówno tramwaje, jak i autobusy. Najbardziej na południe wysunięta linia warszawskiego metra zlokalizowana jest praktycznie na pograniczu Wilanowa i sąsiadującego z nim Ursynowa. Stary Wilanów to również pełna oferta usług dla mieszkańców. W obrębie dzielnicy znajdują się reprezentujące wysoki poziom szkoły, czy przedszkola. Swoje punkty mają tu najważniejsze sieci sklepów. Dzielnica pełna jest różnego rodzaju lokali i punktów usługowych. Dodatkowo, Stary Wilanów charakteryzuje się jednorodnym nowoczesnym stylem architektonicznym, który podbije serca przyszłych mieszkańców i z pewnością umocni poczucie estetyczności. Domy na sprzedaż w Wilanowie ciągle cieszą się ogromną popularnością, co świadczy o pozytywnym wizerunku tej właśnie dzielnicy.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Apartamenty Wilanów
- nie tylko dla najbogatszych Warszawiaków

Jak już wspomniano, Wilanów jest dziś dzielnicą Warszawy, która przyciąga nie tylko najbogatszych i staje się coraz bardziej otwarta. Dzieje się tak dzięki dużym inwestycjom na rynku nieruchomości i powstającym wciąż luksusowym osiedlom. Dzisiejszy Wilanów wydaje się dzielnicą otwartą przede wszystkim na młode osoby, które własnymi siłami utrzymują dość wysoki status materialny.

mieszkania na sprzedaż Wilanów

Jak zatem wygląda życie na Wilanowie? Domy na sprzedaż Wilanów nie tracą ceny i zainteresowania, a więc wydaje się, że żyje się tu bardzo dobrze. Opinia ta nie jest daleka od prawdy. Wilanów to przede wszystkim dzielnica bardzo spokojna. Niewiele tu hucznych imprez, a życie społeczne przybiera zdecydowanie bardziej stonowane formy. Życie w tej okolicy toczy się swoim rytmem, który jest zupełnie inny, niż pęd i hałas warszawskiego Śródmieścia. To kolejna z wielu zalet, dlaczego warto zastanowić się nad domem na Wilanowie.

Domy na Wilanowie - Jak wygląda tutaj życie?

Przez pewien czas wskazywano na to, że moda na Wilanów przeminęła, a inwestorzy szukają dziś lepszych, bardziej ciekawych lokalizacji. Jednak faktyczna ilość inwestycji w tej okolicy nie zmalała. Na również wysokim poziomie utrzymuje się zainteresowanie potencjalnych mieszkańców. Wydaje się więc, że Wilanów jest okolicą cały czas modną, do której chętnie przeprowadzają się zmęczeni hałasem mieszkańcy Warszawy. Z myślą o komforcie naszych Klientów budujemy domy i eleganckie apartamenty na Wilanowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Albero Invest!

Czy Wilanów jest jeszcze modny?

nowe mieszkania Wilanów

Albero Invest Sp. z. o. o ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Polityka prywatności

Skontaktuj się z Biurem Sprzedaży