BLOG

Wymarzony dom bez budowy? Dlaczego warto skorzystać z gotowej inwestycji?

Samodzielna budowa domu jest długotrwała i kosztowna. Ceny materiałów budowlanych wciąż rosną. Kup gotową inwestycję, a zaoszczędzisz czas i pieniądze. Podpowiadamy, które gotowe domy w stanie deweloperskim w Warszawie warto obejrzeć. Może Twój wymarzony dom już powstał? Sprawdź!

Stan deweloperski – co oznacza?

Stan deweloperski określa stopień wykończenia nieruchomości odebranej od firmy. To pojęcie umowne. Przepisy nie regulują, jaki zakres i standard prac budowlanych i wykończeniowych obejmuje. Decyduje o tym deweloper w umowie między klientem a firmą. Dokument zawiera też listę zastosowanych materiałów i technologii.

Umowa deweloperska ma formę aktu notarialnego. Mówi o tym, że obowiązkiem dewelopera jest budowa i sprzedaż nieruchomości, a klienta – zapłata za nią. Po zakończeniu budowy deweloper przenosi prawo własności mieszkania lub domu na nabywcę. Treść umowy deweloperskiej reguluje ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z 16 września 2011 roku.

Stan deweloperski nie pozwala na zamieszkanie po odbiorze kluczy. Wnętrze jest przygotowane do natychmiastowego rozpoczęcia prac wykończeniowych, np. układania glazury i podłóg, malowania ścian.

Najczęściej stan deweloperski obejmuje:

  • ocieplenie budynku;
  • rozprowadzenie i podłączenie instalacji: wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej;
  • wykonanie wylewki;
  • tynkowanie w środku i na zewnątrz;
  • wstawienie okien i drzwi wejściowych;
  • montaż parapetów.

Zalety gotowych domów w stanie deweloperskim

Samodzielna budowa domu jest długotrwała i żmudna. Wymaga czasu i nierzadko specjalistycznej wiedzy, np. znajomości prawa budowlanego. Inwestor musi wybrać projekt i wykonawców, dostarczyć materiały i maszyny budowlane na plac budowy. Musi załatwić formalności, m.in. pozwolenie na budowę i użytkowanie budynku. Musi nadzorować pracę kolejnych ekip fachowców.

Inwestor musi też znaleźć kawałek ziemi pod nieruchomość i sprawdzić jego stan prawny. Cena działki lub gruntu w Warszawie wynosi 1054 zł za m² (stan na marzec 2022). Natomiast przeciętna wartość działki lub gruntu w stolicy to 4 319 030 zł. Do tej sumy trzeba doliczyć dodatkowe opłaty, tj. taksę notarialną, podatek VAT od taksy (23%), opłatę za odpis aktu notarialnego, wynagrodzenie agencji nieruchomości i opłaty sądowe.

Całkowity koszt samodzielnej inwestycji może być wyższy od planowanego. Trudno przewidzieć wszystkie wydatki i sytuacje, np. konieczność powtórzenia prac z powodu błędów. Ponadto ceny pustaków, dachówki, drewna, styropianu wciąż znacząco rosną. Rekordy pod względem kosztów biją izolacje termiczne. Są droższe o 72%. Jak wynika z danych Grupy PSB, w lutym 2022 roku koszt zakupu materiałów budowlanych wzrósł przeciętnie o 27% (w porównaniu z lutym 2021). To wynik m.in. drogiej energii, paliwa i inflacji (jest najwyższa od 21 lat).

Wybierz gotowy dom w stanie deweloperskim, a unikniesz nerwów i dodatkowej pracy. Zaoszczędzisz czas. W tym przypadku nie musisz brać udziału w budowie. To firma odpowiada za prawidłową realizację i stan techniczny nieruchomości. Zyskasz też 5-letnią rękojmię, niezależną od umowy gwarancyjnej. W tym czasie sprzedawca naprawi i usunie wady fizyczne nieruchomości (widoczne gołym okiem lub zatajone), które nie są efektem eksploatacji. W ramach rękojmi możesz zgłosić fakt oddania domu w stanie niezupełnym, np. z nieprawidłową izolacją termiczną.

W gotowym domu w stanie deweloperskim większość “brudnych” prac jest już wykonana. Jednak nadal masz możliwość zmian w jego układzie, np. wybudowania ścianek działowych. Przed zakupem na żywo możesz poznać wygląd bryły domu, kubaturę i układ pomieszczeń. Wtedy łatwiej wyobrazić sobie ich przeznaczenie i aranżację. Po nabyciu gotowego domu od dewelopera czeka Cię przyjemne urządzanie własnych czterech ścian według potrzeb i upodobań.

Dla niektórych inwestorów konieczność nadzorowania prac wykończeniowych może być minusem gotowego domu w stanie deweloperskim. Przed wprowadzką trzeba jeszcze m.in. pomalować ściany, zamontować parkiet i płytki oraz drzwi wewnętrzne, wybrać i kupić dobrej jakości sprzęt AGD i RTV oraz meble. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, skorzystaj z profesjonalnej usługi Albero Invest. Współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi.

Architekci i projektanci wnętrz przygotują wizualizacje wnętrz na podstawie Twojego pomysłu, podpowiedzą Ci funkcjonalne rozwiązania na lata. Ponadto pomogą wybrać i kupić materiały, będą nadzorować realizację projektu krok po kroku. Brak doświadczenia może obniżyć standard wykończenia, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom.

Rumiana House – gotowe wille miejskie w stanie deweloperskim na Wilanowie

Z zewnątrz prosta, nowoczesna bryła z elewacją z naturalnego piaskowca i dużą powierzchnią szklanych płaszczyzn. Przypomina futurystyczny dom. Od wewnątrz przestronne wnętrza z panoramicznymi oknami. Dwukondygnacyjne przeszklenia wpuszczają naturalne światło do jasnej i otwartej przestrzeni mieszkalnej wykończonej w najwyższym standardzie.

Widzisz siebie na kanapie w wysokim na 6 metrów salonie? Wstajesz i wychodzisz zaczerpnąć świeżego powietrza do prywatnego ogrodu na parterze, który otaczają zielone żywopłoty i pnącza. Patrzysz w bezchmurne niebo i zauważasz sąsiada na wygodnym tarasie na dachu. Podziwia panoramę Warszawy.

Mowa o Rumiana House na Niskim Wilanowie – kameralnym zespole prestiżowych 4 willi miejskich. Jest świetnie zlokalizowany. Ta dzielnica to zielona, spokojna wyspa pomiędzy tętniącym życiem Mokotowem a Miasteczkiem Wilanów. Tereny pokryte roślinnością dostarczają Warszawie czystego powietrza. Rumiana House znajduje się w promieniu 5-10 km od Pałacu Kultury i Nauki.

Każda z 4 willi Rumiana House łączy zalety wysokiej klasy apartamentowca i domu jednorodzinnego. Ma powierzchnię od 238 do 282 m². O bezpieczeństwo mieszkańców dbają nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. wideodomofony i Smart Home. W przypadku niebezpieczeństwa system zdalnego zarządzania domem uruchomi alarm. Otrzymasz powiadomienie na telefon niezależnie od miejsca pobytu.

Blu Residence – gotowe apartamenty w stanie deweloperskim na Mokotowie

Zielone tereny polepszają jakość powietrza, a kontakt z naturą poprawia komfort życia. Ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Marzysz o mieszkaniu lub apartamencie w zielonej i cichej okolicy? Chciałbyś zaczerpnąć świeżego powietrza o poranku? Pragniesz zatopić bose stopy w miękkiej murawie po trudnym dniu w pracy?

Wybierz jedno z nowoczesnych mieszkań lub dwupoziomowych apartamentów w Blu Residence na Mokotowie. Ponad 50% obszarów zielonych tej inwestycji Albero Invest to tereny biologicznie czynne. Do apartamentów na piętrze przynależą przestronne loggie i duże tarasy. Sąsiadują z dachami porośniętymi naturalną trawą. Na parterze znajdują się ogrody do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. Własny kawałek ziemi w środku miasta to prawdziwy luksus.

Blu Residence to kameralny, dwupiętrowy budynek o ekskluzywnym charakterze. Składa się z 36 lokali w standardzie premium o powierzchniach od 37 do 120 m². Prosta, stylowa bryła posiada dwa skrzydła. Wzrok przechodniów przykuwają duże powierzchnie przeszkleń. Okna i balustrady ze szkła i stali wpływają na nasłonecznienie pomieszczeń. Sprawiają, że apartamenty są pełne słońca. Inwestycja Blu Residence jest funkcjonalna. Ma cichobieżne windy zapewniające komfortowe i bezpieczne użytkowanie, bramę garażową usytuowaną w środku budynku, aby dźwięki otwierania i zamykania nie zakłócały odpoczynku na tarasach.

Dojazd z Blu Residence do centrum Warszawy trwa 10 minut. Mokotów jest dobrze skomunikowany z innymi częściami stolicy. Dzielnica ma dostęp do istotnych ulic – al. Polski Walczącej i al. Józefa Becka. Niezmotoryzowani mieszkańcy apartamentowca mogą korzystać z pierwszej linii warszawskiego metra, sieci linii autobusowych i tramwajowych.

Modern House – gotowe domy w stanie deweloperskim na Ursynowie

Parki, kompleksy leśne i stawy na Zielonym Ursynowie zachwycają od pierwszego wejrzenia. Mieszkańcy dzielnicy cieszą się m.in. bliskością Lasu Kabackiego im. Stefana Starzyńskiego. W tym parku leśnym i rezerwacie przyrody całe rodziny biegają, spacerują i jeżdżą na rowerach. Do dyspozycji mają m.in. Ulicę Trakt Leśny – najszerszą drogę leśną biegnącą w kierunku północ-południe.

Lubisz spędzać aktywnie czas z rodziną? Wybierz dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej na osiedlu Modern House na Ursynowie. Codziennie będziesz mógł uprawiać sport i oddychać świeżym powietrzem w Lesie Kabackim. Architekci zaprojektowali te nowoczesne nieruchomości z myślą o rodzinach z dziećmi, ich codziennych aktywnościach i spotkaniach z rówieśnikami. Metraż od 101 do 131 m² zapewnia pociechom swobodę. Modern House to też gotowa inwestycja dla Ciebie, jeśli nie masz dzieci, a cenisz przestrzeń i wygodę. Dom gwarantuje ciszę i prywatność, w przeciwieństwie do mieszkania w bloku.

Modern House tworzą 22 modernistyczne, dwulokalowe budynki mieszkalne z wbudowanymi w bryłę garażami. Za sprawą rekuperacji, fotowoltaiki i nowoczesnego kotła gazowego są energooszczędne. Do każdego segmentu przynależy przestronny taras i prywatny ogród o powierzchni 75 do 362 m². Tereny zielone zapewniają wypoczynek po pracy na łonie natury i miejsce zabawy dla dzieci. Zaletą Modern House jest doskonała lokalizacja. Znajduje się 20 minut od centrum. Inwestycja przyciąga też bliską obecnością stacji kolei dojazdowej PKP Warszawa Jeziorki. To ułatwia przemieszczanie się po stolicy.

Powrót