BLOG

Kto powinien rozważyć zakup nowoczesnego domu?

Własna nieruchomość daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zakup wykończonego domu od dewelopera to wielowymiarowa inwestycja. Można go sprzedać lub wynająć za wyższą cenę niż mieszkanie z rynku wtórnego. Nowoczesny dom jest dla Ciebie, jeśli cenisz funkcjonalność w parze ze światowym designem.

Dom nowoczesny od dewelopera, dom z rynku wtórnego, samodzielna budowa. Co wybrać?

Zakup domu na rynku wtórnym może być ryzykowny. Przykłady? Sprzedający może ukryć wady budynku. Może nie poinformować o nieszczelności dachu i pęknięciach konstrukcyjnych nieruchomości. Może zataić zawilgocenie ścian, które zostało zamalowane. Powierzchnia użytkowa może nie zgadzać się z metrażem podanym w umowie.

W przypadku samodzielnej budowy inwestor musi znaleźć grunt pod nieruchomość i sprawdzić jego stan prawny. Musi załatwić formalności w urzędzie gminy i starostwie powiatowym, np. pozwolenie na budowę i użytkowanie budynku. Musi wybrać projekt nowoczesnego domu, materiały budowlane i wykonawców. Musi mieć czas i nierzadko specjalistyczną wiedzę, aby nadzorować pracę ekip fachowców. Kolejny krok to zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości.

Jeżeli chcesz uniknąć stresu i dodatkowej pracy, wybierz zakup nowoczesnego domu z rynku pierwotnego. Za prawidłową realizację i stan techniczny inwestycji odpowiada deweloper. Jako właściciel nowego budynku otrzymasz 5-letnią gwarancję. Co obejmuje rękojmia? Przez ten okres to firma odpowiada za naprawę i usuwanie wad, które nie są efektem eksploatacji nieruchomości.

Stan deweloperski. Co oznacza?

Stan deweloperski określa stopień wykończenia budynku na podstawie projektu budowlanego, bez aranżacji wnętrz. To pojęcie umowne. Nie jest uregulowane prawnie. W zależności od firmy może obejmować inny zakres i standard prac. Jeśli chcesz wykończyć i urządzić mieszkanie zgodnie z własną wizją (samodzielnie lub z pomocą projektanta), wybierz stan deweloperski.

Najczęściej oznacza on, że nieruchomość jest ocieplona (zwykle wełną mineralną lub styropianem). Ma doprowadzone przyłącze wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Podłogi, sufity i ściany są przygotowane do wykończenia (fachowcy wylali wylewkę i położyli tynki). Ma też grzejniki, okna z parapetami, drzwi wewnętrzne i wejściowe. Przed zakupem możesz więc na żywo zapoznać się z wyglądem domu wykończonego, kubaturą i układem poszczególnych pomieszczeń.

Dom wykończony pod klucz

Firmy deweloperskie oferują też domy wykończone pod klucz. Taka nieruchomość nie wymaga nakładów finansowych na prace typu montaż paneli podłogowych czy malowanie ścian. To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie chcesz poświęcać czasu na poszukiwania i nadzorowanie ekip wykończeniowych. Najczęściej wystarczy wstawić meble, sprzęt AGD i RTV oraz spersonalizowane dodatki. W standardzie “pod klucz” deweloperzy oferują kilka wariantów. Podstawowy, rozszerzony i premium – różnią się one gatunkiem wykorzystanych materiałów, zawartością, marką urządzeń i ceną za m².

Zalety zakupu nowoczesnego domu od dewelopera

Jak wynika z badań Eurostatu, Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem udziału rynku pierwotnego w ogólnej wartości sprzedanych nieruchomości. Główny powód zwiększonej sprzedaży nowych domów i mieszkań to poprawiająca się sytuacja finansowa Polaków. A pozostałe?

Polacy wybierają nowoczesne domy ze względu na dobrą lokalizację (względem centrum miasta, placówek edukacyjnych, w których uczą się dzieci, siedziby firmy i terenów zielonych). Najczęściej do serca i innych części miasta mieszkańcy nowych osiedli mogą szybko i sprawnie dojechać samochodem, środkami transportu publicznego czy rowerem (są dobrze skomunikowane).

Jeśli nowoczesny budynek znajduje się na uboczu miasta, zapewnienie infrastruktury przez dewelopera to konieczność. Bliskość fryzjera i kosmetyczki, ośrodka zdrowia i apteki, restauracji, oddziałów banków, sklepów spożywczych sprawia, że nowe osiedla są samowystarczalne. Place zabaw, ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe i kluby fitness zapewniają formy spędzania wolnego czasu dopasowane do wieku i upodobań. Te obiekty zaspokajają większość codziennych potrzeb mieszkańców.

Co ważne, domy nowoczesne spełniają wymagania dotyczące ochrony środowiska. Deweloperzy wiedzą, jak istotny dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest kontakt z naturą. Dlatego planują i realizują projekty na terenach zielonych, na obrzeżach miast. Często są to miejsca trudne lub niemożliwe do osiągnięcia dla pojedynczego inwestora.

Warunki zabudowy są dostosowane do najnowszych norm prawa budowlanego. Firmy deweloperskie wykorzystują nowoczesne i ekologiczne rozwiązania technologiczne, które poprawiają komfort życia, sprzyjają przyrodzie, obniżają koszty utrzymania. Przykłady można mnożyć. Duże przeszklenia wprowadzają do domu optymalną ilość naturalnego światła. Stosowane okna trzyszybowe jednocześnie zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń i utracie ciepła. Systemy fotowoltaiczne pozyskują energię słoneczną. Pozwalają uniezależnić się od prądu z sieci i zmniejszyć wydatki na ten cel. Systemy Smart umożliwiają zarządzanie domem na odległość. Monitoring pomieszczeń, sterowanie temperaturą, włączanie oświetlenia to niektóre polecenia, które można wydać za pośrednictwem telefonu.

Rumiana House – dom nowoczesny na Wilanowie

Rumiana House to zakończona inwestycja z segmentu premium. Stanowi prestiżowy zespół 4 willi miejskich o kameralnym charakterze. Znajduje się na Niskim Wilanowie – rejonie niskiego budownictwa. Każda nieruchomość (o metrażu od 238 do 282 m²) łączy cechy domu jednorodzinnego i wysokiej klasy apartamentowca.

Inwestycję Albero Invest wyróżniają 3 cechy: stylowy design, świetna lokalizacja i najwyższy standard. Nowoczesna bryła z dużą powierzchnią szklanych płaszczyzn już z oddali przykuwa wzrok. Rumiana House przywołuje na myśl futurystyczne szklane domy. Panoramiczne okna w wysokim na 6 m salonie zapewniają optymalny dostęp naturalnego światła. Przeszklenia dają wrażenie otwartej przestrzeni, dzięki nim wnętrze staje się bardziej przestronne.

Rumiana House znajduje się w promieniu 5-10 km od Łazienek Królewskich i Pałacu Kultury i Nauki. Niski Wilanów to dzielnica prestiżowa. Jest siedzibą ambasad kilkunastu państw, np. Republiki Chile. Są tam publiczne i prywatne przedszkola i szkoły z najwyższą renomą w Warszawie. Dyrektorzy placówek mają dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę dodatkowych zajęć edukacyjnych i sportowych (na nowoczesnych boiskach).

Niski Wilanów to zielona i bezpieczna wyspa między Mokotowem a Miasteczkiem Wilanów (cechuje się niską przestępczością). Tereny tej dzielnicy dostarczają miastu masy czystego powietrza. Do każdego domu nowoczesnego Rumiana House przynależy prywatny ogród (na parterze) i wygodny taras z widokiem na panoramę Warszawy (na dachu). Zielone żywopłoty i pnącza zapewniają mieszkańcom prywatność. Poziom bezpieczeństwa podnoszą nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. wideodomofony i system zdalnego zarządzania domem. W przypadku zagrożenia, Smart Home automatycznie uruchomi alarm i wyśle powiadomienie na telefon.

Blu Residence – nowoczesny apartament na Mokotowie

Nasza druga nowoczesna i zakończona już inwestycja, to Blu Residence na Mokotowie. Ta dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Ma dostęp do ważnych ulic – al. Polski Walczącej i al. Józefa Becka. Do dyspozycji mieszkańców są sieci linii tramwajowych i autobusowych oraz pierwsza linia warszawskiego metra. Dojazd do centrum zajmuje tylko 10 minut.

W skład tej inwestycji wchodzi 36 lokali o powierzchniach od 37 do 120 m². Tworzą kameralny dwupiętrowy budynek mieszkalno-apartamentowy o ekskluzywnym charakterze. Projekt nowoczesnego domu opracowała pracownia architektoniczna BRIC. Wyróżniają go: prostota (składa się z dwóch skrzydeł), funkcjonalność (na dachu zamontowano ogniwa fotowoltaiczne, które obniżą wydatki na energię elektryczną za części wspólne) i stylowy design (duże powierzchnie przeszkleń: okna i balustrady).

Wierzymy, że kontakt z naturą wpływa na komfort i jakość życia. Dlatego ponad 50% obszarów zielonych w Blu Residence to tereny biologicznie czynne. Do jedno- i dwupoziomowych nowoczesnych apartamentów przynależą przestronne loggie i tarasy sąsiadujące z dachami porośniętymi naturalną trawą. Mieszkańcy parterów mogą korzystać z prywatnych ogrodów. Zielone obszary tej inwestycji Albero Invest, zapewniają spokojny wypoczynek po wyczerpującym dniu w pracy.

Powrót