BLOG

Dom pokazowy – dlaczego warto go odwiedzić?

Chcesz kupić gotowy dom od dewelopera? Wybrałeś już rzetelną firmę, atrakcyjne osiedle w stolicy i nowoczesny projekt, ale nie jesteś pewien, czy w rzeczywistości budynek spełnia wszystkie potrzeby i wymagania? Odpowiedzią na Twoje wątpliwości jest wizyta w domu pokazowym w Warszawie. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Czym jest dom pokazowy?

Dom pokazowy to budynek, który deweloper zbudował, wykończył i urządził pod klucz na terenie inwestycji. Powstał, aby osoby zainteresowane zakupem gotowej nieruchomości, takie jak Ty, mogły zobaczyć, jak wygląda w rzeczywistości.

Można powiedzieć, że dom pokazowy to wizytówka firmy deweloperskiej. Jako potencjalny klient możesz go zwiedzić od środka i sprawdzić, jak prezentuje się na zewnątrz. Możesz też ocenić jakość wykonania i wykończenia budynku.

Dlaczego warto odwiedzić dom pokazowy?

Masz wiele możliwości, żeby poznać wybrany dom na odległość. Nie musisz odwiedzać domu pokazowego. W jaki sposób to zrobić?

Na stronie internetowej dewelopera znajdziesz informacje o powierzchni całkowitej, metrażu i wysokości wnętrz, a także wizualizacje układu funkcjonalnego, kształtu bryły i pomysły na aranżacje pomieszczeń. Abyś mógł wyobrazić sobie dom i to, jak będą wyglądać pokoje, deweloper udostępnia m.in. profesjonalne zdjęcia i filmy, rzuty architektoniczne i symulacje 3D w wirtualnej rzeczywistości. Te informacje pozwolą Ci na uzyskanie wstępnego obrazu nieruchomości i z pewnością pomogą w podjęciu decyzji.

Zakup domu powinien być przemyślanym posunięciem. W przypadku wielu nabywców to inwestycja, która wymaga wieloletnich zobowiązań finansowych, t.j. kredyt. Dlatego nie warto kupować nieruchomości “w ciemno”. Na żywo ta wymarzona może nie wyglądać tak dobrze, jak na zdjęciach, a w codziennym życiu być po prostu niefunkcjonalna. Co zrobić, żeby wyeliminować ryzyko rozczarowania?

Podpowiadamy: najlepiej odwiedzić dom pokazowy. To najbardziej obiektywny sposób oceny, czy budynek i jego wnętrza podobają Ci się, czy też nie. Osobiste doświadczenie przestrzeni ułatwi podjęcie decyzji o zakupie lub Cię od niej odwiedzie.

W trakcie oglądania agent zaprezentuje Ci dom pokazowy, omówi też jego układ funkcjonalny i możliwości wprowadzenia indywidualnych zmian. Odpowie także na Twoje ewentualne pytania.

Jeśli odwiedzisz dom pokazowy, będziesz mógł: 

  • porównać wyobrażenia o budynku, który zobaczyłeś na wizualizacjach i rzutach na stronie internetowej dewelopera, z rzeczywistością,
  • zapoznać się z wykorzystanymi materiałami budowlanymi i wykończeniowymi, a także poznać szczegóły dotyczące projektu i budowy domu,
  • sprawdzić, ile powierzchni użytkowej oferuje dom, i ocenić, czy taki metraż będzie wystarczający dla Ciebie i Twojej rodziny,
  • sprawdzić, jak wygląda nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń domu o różnych porach dnia,
  • podpatrzeć nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania,
  • obejrzeć gotowy budynek do zamieszkania, czyli już umeblowany, a przy okazji przekonać się, jak wyposażenie wnętrz wpływa na ich przestronność,
  • rozważyć i zaplanować zmiany w stolarce okiennej, jeśli zauważysz, że standardowa wpuszcza do pomieszczeń zbyt mało naturalnego światła,
  • przeanalizować układ funkcjonalny wnętrz i sprawdzić, czy odpowiada potrzebom rodziny; jeśli nie, możesz zaplanować indywidualne zmiany w ustawieniu ścianek działowych, a tym samym zmienić funkcje pomieszczeń i ich rozmieszczenie na planie domu,
  • przekonać się, jak wygląda elewacja po kilku miesiącach od wybudowania budynku: czy na jej powierzchni są pęknięcia, czy widać zniszczenie np. elementów drewnianych,
  • sprawdzić, jak w rzeczywistości wyglądają np. panele, drewniany parkiet lub płytki, co ułatwi Ci wybór materiałów wykończeniowych.

I jeszcze jedno: wizyta w domu pokazowym jest bezpłatna i niezobowiązująca. Nie musisz podpisywać żadnej umowy z firmą deweloperską.

Niektóre domy pokazowe są poddawane home stagingowi, czyli profesjonalnie aranżowane, aby zwiększyć ich atrakcyjność w oczach potencjalnych kupców. W tym celu home stager wykorzystuje m.in. meble, dodatki i tekstylia. Ma on przygotować dom tak, aby inwestor sprzedał go lub wynajął w krótkim czasie i za jak najwyższą cenę.

Co zyskasz, jeśli odwiedzisz już urządzony dom pokazowy? Zwykle jego wyposażeniem i aranżacją zajmują się renomowane pracownie architektoniczne, dzięki czemu wnętrza pokazują, jakie są najnowsze trendy rynkowe. Zyskasz więc pomysły na to, jak funkcjonalnie, modnie i estetycznie urządzić nieruchomość, gdy już odbierzesz klucze od dewelopera i zaczniesz etap jej wykańczania.

Wtedy będziesz potrzebować nie tylko pomysłów na wystrój wnętrz, ale też sprawdzonych ekip fachowców. Dobrym źródłem informacji o projektantach, stolarzach czy glazurnikach jest agent. Jako doświadczona osoba z branży nieruchomości ma bazę rzetelnych i terminowych usługodawców. Jeśli więc efekty prac ekip wykończeniowych w domu pokazowym spodobają Ci się, poproś agenta o kontakt i zamów usługę.

Dlaczego warto kupić dom na osiedlu Modern House?

Chcesz mieszkać w atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie? Marzysz o niedużej odległości od centrum, a jednocześnie o widoku z okien na zieleń? Wybierz Ursynów, który spełnia te warunki.

Ursynów znajduje się tylko 20 minut drogi od centrum stolicy, więc bez problemu dojedziesz do pracy na czas. Natomiast bliskość lasów i parków, np. Lasu Kabackiego im. Stefana Starzyńskiego, gwarantuje, że po powrocie do domu odpoczniesz od zanieczyszczeń i hałasu (typowych dla dużego miasta). Dodatkowo zyskasz miejsce do aktywnego spędzania czasu, np. spacerów, jazdy na rowerze czy biegania.

To właśnie na terenie zielonego Ursynowa znajduje się nasza inwestycja Modern House, która składa się z 22 budynków mieszkalnych. Podzieliliśmy segmenty na dwa bliźniacze domy o powierzchni od 101 do 131 m² z wydzieloną strefą dzienną (na parterze) i nocną (na piętrze). Do każdego domu przynależy taras i kameralny prywatny ogród o metrażu od 75 do 362 m².

Domy na osiedlu Modern House to modernistyczne bryły, które kształtem łamią utarte wzorce w budownictwie. Jak? Budynki mają niesymetryczne dachy, ponieważ ich kontur przełamaliśmy wyraźnym skosem. Kolorystyka elewacji tych nowoczesnych domów jest jasna i stonowana. Uwagę przechodniów zwracają też duże przeszklenia. Okna trzyszybowe są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne, ponieważ wpuszczają do pomieszczeń dużo naturalnego światła i ograniczają straty energii grzewczej. W rezultacie generują oszczędności.

Dlaczego jeszcze warto kupić dom na Ursynowie w Modern House? Ty i Twoi bliscy będziecie czuć się tam bezpiecznie, ponieważ teren tego kompleksu mieszkaniowego jest w całości ogrodzony i zamknięty. Dodatkowo na wjeździe i wyjeździe z osiedla znajdują się nowoczesne bramy sterowane pilotem, więc osoby nieupoważnione nie dostaną się na jego obszar. Zadbaliśmy o to, ponieważ wiemy, że poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych i najważniejszych potrzeb człowieka.

Powrót