Jak bezpiecznie
kupić mieszkanie?

Zakup mieszkania to ważna decyzja. Dlatego tak istotne jest żeby dobrze się
do niego przygotować i znać przebieg całego procesu zakupu.
Przygotowaliśmy krótki przewodnik, żeby pomóc naszym Klientom
w doborze właściwego mieszkania i sprawnym zakupie.

Jak wybrać mieszkanie
01

Jak wybrać mieszkanie

Najlepiej wybrać z doradcą, który jest właśnie po to, żeby wskazać mieszkania dokładnie takie, jakich szukasz. Jednak zanim przyjdziesz do naszego doradcy określ: ile osób będzie mieszkać w mieszkaniu i ile pokoi będzie Tobie/ Wam potrzebnych? pomyśl o swoi stylu życia i określ czy potrzebujesz dodatkowy pokój do pracy lub dla gości? jak spędzasz wolny czas i czy lubisz gotować, a więc co będzie dla Ciebie lepsze oddzielna kuchnia, czy aneks kuchenny? czy lubisz budzić się latem w pokoju skąpanym promieniami słońca, czy może wolisz trochę dłużej pospać w cieniu? ile masz samochodów? Jeden czy dwa? A może potrzebujesz dodatkowe miejsce na rowery dla rodziny?

02

Wejście
na budowę

Jeśli tylko jest to możliwe to zachęcamy Cię do wejścia na budowę i obejrzenia Twojego nowego mieszkania. Tylko w ten sposób, będziesz mógł zobaczyć co kupujesz. Zobaczysz widok ze swojego okna i przejdziesz się po swoim mieszkaniu. Oczywiście wizyty na budowie muszą być przede wszystkim bezpieczne, więc są możliwe wyłącznie od momentu gdy wszystkie ściany zewnętrzne są wybudowane i warunki na budowie pozwalają na bezpieczne dojście do Twojego mieszkania.

Wejście<br />na budowę
Umowa<br />rezerwacyjna
03

Umowa
rezerwacyjna

Gdy już zdecydujesz, który lokal jest Twój podpisujemy umowę rezerwacyjną. To jest moment, w którym rozpoczynamy przygotowanie do umowy deweloperskiej. Dostajesz od nas wszystkie wymagane prawem informacje na temat mieszkania i całej inwestycji, tak żebyś mógł się z nimi zapoznać w swoim tempie. Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne to jesteśmy po to, żeby wszystko wyjaśnić.
Otrzymasz od nas prospekt informacyjny, w którym zestawione będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące inwestycji oraz będzie w nim opisane szczegółowo Twoje wybrane mieszkanie. Wraz z prospektem otrzymasz również wzorzec aktu notarialnego - umowy deweloperskiej. Masz prawo wglądu do naszej dokumentacji budowlanej, do wszystkich pozwoleń i decyzji administracyjnych. Masz również prawo przejrzenia naszych sprawozdań finansowych.

04

Umowa
deweloperska

Po tym jak zapoznasz się z dokumentacją, u notariusza podpisujemy umowę deweloperską. Jest to wymóg prawa, wprowadzony przez ustawę ,,O ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego”. Umowa deweloperska ma przede wszystkim zabezpieczać Twoje interesy. Opisuje ona dokładnie kiedy otrzymasz swoje mieszkanie, ile będzie kosztowało i jak będzie wyglądało.
Na podstawie umowy deweloperskiej będziesz również wpisany do księgi wieczystej nieruchomości, na której budowane jest Twoje mieszkanie. W umowie będzie wskazany rachunek powierniczy, czyli specjalny rachunek bankowy, na którym będą gromadzone Twoje wpłaty. Rachunek ten jest kontrolowany przez bank i bank decyduje kiedy i jakie kwoty wypłaca nam jako deweloperowi.

Umowa <br />deweloperska
Odbiór<br />lokalu
05

Odbiór
lokalu

To będzie najważniejszy dla Ciebie moment. Po zakończonej budowie zaprosimy Cię do mieszkania i zobaczysz gotowy produkt - to co wcześniej istniało tylko na kartce papieru, jako plan.
W trakcie odbioru spiszemy protokół, w którym opiszemy że lokal został wykonany zgodnie z umową i w jakim jest stanie.
Na odbiór możesz przyjść sam lub z kimś, kto w Twoim imieniu będzie razem z Tobą oceniał jakość naszej pracy.

06

Przeniesienie
własności

Po odbiorze mieszkania następuje przeniesienie własności. Odbywa się ono u notariusza. To ostatni dokument, którego stworzenie jest konieczne do tego abyś stał się właścicielem nowego mieszkania. To jest również moment, w którym Twoje mieszkanie otrzyma własną księgę wieczystą.
Klucze do mieszkania możesz otrzymać po odbiorze lokalu, jeszcze przed przeniesieniem własności.

Przeniesienie<br />własności
Finansowanie<br />zakupu
07

Finansowanie
zakupu

Zakup mieszkania to spory wydatek. Najczęściej nasi klienci finansują zakup mieszkania z kredytu bankowego, którym jest kredyt hipoteczny. Prace związane z przygotowaniem dokumentacji do kredytu bankowego możesz rozpocząć już w momencie podpisania umowy rezerwacyjnej. Masz też możliwość zbadania swojej zdolności kredytowej przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej. W naszym zespole mamy doradców finansowych, którzy poprowadzą Cię przez cały proces kredytowy i pomogą wybrać najkorzystniejszą ofertę. Pomoc tę otrzymujesz w ramach zakupu mieszkania i nie wiąże się ona z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Ciebie.

08

Wykończenie
wnętrz

Gdy już wybierzesz mieszkanie i podpiszesz umowę, dobrze jest skoncentrować się na tym jak chciałbyś aby ono wyglądało. Dlatego też oferujemy możliwość dokupienia pakietu wykończenia wnętrza. Wystarczy, że opowiesz nam o swoich potrzebach związanych z mieszkaniem, a my zajmiemy się resztą. Kupując pakiet wykończenia mieszkań zyskujesz zarówno pieniądze jak i czas. Wykończenie mieszkania przez nas jest tańsze niż samodzielne wykańczanie. Dodatkowo oszczędzasz na czasie. Wykończone przez nas mieszkanie możesz otrzymać już w dacie przeniesienia własności. Gdybyś miał je sam wykańczać będziesz mógł rozpocząć prace dopiero po otrzymaniu kluczy.

Wykończenie<br />wnętrz
Nie opuszczaj strony
Czekaj!
Nie odchodź
Sprawdź naszą ofertę specjalną
Zadzwoń teraz!
22 375 93 02
podaj hasło OFERTA SPECJALNA Z WWW
Zamknij